Sigorta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sigorta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bilgi verirmisiniz?, Coşkun Sigorta, Malatya Sigorta Acenteleri, Malatya Sigorta Acentesi, Mümkün mü?, Sigorta Teklifi Al, Sigortacılık Hakkında Bilgi, Sigortacılık hakkında Sıkça Sorulan Sorular, Sıkça Sorulan Sorular,

Kasko nasıl yapılır?
Aracınız 2. el bir araç ise kasko yaptırmanız için araç sahibinin T.C. kimlik numarası veya vergi numarası araç plakası ve ruhsatın sağ alt köşede bulunan belge seri numarası ile fiyat alınabilir.
Eğer sıfır araç alıyorsanız aracı aldığınız bayiden proforma faturayı bize iletmeniz yeterli olacaktır .
AYRICA hangi meslekte faal olarak çalışıyorsanız bilgi verirseniz ekstra meslek indirimlerinden faydalanmış olursunuz .


Kasko hangi durumlarda ödeme yapar?
Kasko bir aracı aşağıda örnek verilen zararlara karşı güvence altına alır. Ayrıca yol yardım hizmetleri ile yolda kaldığınızda çekici veya araç onarımda iken yedek araç gibi hizmetleri içerir.

Çarpma – Çarpışma – Yanma – Doğal afetler – Çalınma – Halk hareketleri

Kasko değeri ne demek?
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından her ay piyasadaki tüm araç modelleri ve yaşları için yayınlanan liste üzerinden belirlenen tutardır. Kasko değeri, aracınızın kaskoya konu olacak tutarıdır.

Kasko ücretleri ne kadar?
kasko ücretini hızlı teklif al linkimizi kullanarak ya da telefonumuzu arayarak 7/24 öğrenebilirsiniz.

Full kasko ne demek?
Full kasko terimi sigortacılık açısından doğru bir terim değildir. Full kasko tanımı yerine genişletilmiş kasko olarak adlandırılır. Bu tanım poliçenin içeriği ile aracın başına gelebilecek bir çok riskin güvence altına alınması anlamı taşır.

Hangi araçlara trafik sigortası yapılmaz?
Karayolunda kullanılan tüm motorlu araçlar için trafik sigortası zorunludur.

Trafik sigortası cam değişimi yapar mı?
Standart bir trafik sigortası poliçesi aracınızın zararlarını karşılamaz, aracınız ile verdiğiniz zararları karşılar. Karşı tarafa verilen zararlar ise cam dahil pek çok türde olabilir. Aracınızın cam dahil diğer hasarları kasko sigortasına dâhidir. Bazı sigorta şirketleri trafik sigorta poliçesine ek prim ile aracınızın cam hasarları gibi ek teminat ile güvenceler ekleyebilir.

DASK hangi hasarları karşılar?
DASK ya da bir diğer ifadeyle Zorunlu Deprem Sigortası, deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı tüm maddi hasarları poliçede belirtilen limitler dahilinde sigorta sahibine karşılar.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Hızlı Fiyat Teklifi Al